19.08
2016

10 powodów, dla których warto wymieniać walutę przez Internet


1. Niższe kursy walut
Marże oraz spread (różnica pomiędzy ceną kupna a sprzedaży waluty) w kantorach internetowych są niższe niż w kantorach stacjonarnych i w bankach, dzięki czemu kursy walut oferowane Klientom są bardziej korzystne. Lepszy przelicznik jest wynikiem m.in. redukcji kosztów związanych z utrzymaniem lokalu, w którym prowadzona jest działalność kantoru. Dodatkowo kantor internetowy może w tym samym czasie korzystać z usług kilkunastu czy kilkudziesięciu banków, dzięki czemu obniża koszty opłat bankowych, co dla Klienta wiąże się z tańszą wymianą.

2. Dostępność z każdego miejsca

W kantorze internetowym walutę wymienia się zdalnie. Aby skorzystać z usług kantoru wystarczy urządzenie mobilne z dostępem do internetu (komputer, laptop, tablet, smartfon). Wymiany dokonać można więc bezpośrednio z domu, z pracy, z hotelu, także z zagranicy. Wymogiem jest podanie numerów rachunków bankowych, pomiędzy którymi ma dojść do transakcji.

3. Całodobowe zlecanie wymiany
Tylko wybrane kantory stacjonarne działają całodobowo. W przypadku kantorów internetowych możliwość składania zleceń w trybie 24/7 jest w dzisiejszych czasach oczywistością. Serwisy kantorów online pracują bez przerwy, więc zlecenia wymiany walut spływające w środku nocy wcale nie są rzadkością.

4. Wygoda i szybkość wymiany
Szybkość wykonywania transakcji to jedna z największych zalet wymiany walut online. Jeśli kantor, z którego zdecydujemy się skorzystać, posiada konto w naszym banku, przewalutowane środki możemy mieć na koncie już w 15 minut. Taka ekspresowa wymiana dotyczy grupy walut głównych (EUR, USD, GBP. CHF). W pozostałych przypadkach proces wymiany zajmie maksymalnie do kilku dni, co i tak można z powodzeniem uznać za atrakcyjny termin, biorąc pod uwagę wygodę i fakt, że samo złożenie zlecenia zabierze nie więcej niż kilka minut.5. Aktualne kursy
Aktualizacja kursów w kantorach internetowych następuje co najwyżej kilkadziesiąt sekund i jest automatycznie wyświetlana w Panelu Klienta podczas procesu zlecania wymiany walut. Najświeższy kurs widoczny jest w każdym momencie przebiegu transakcji. Kiedy środki przeznaczone do wymiany są już widoczne w Panelu Klienta, ma on możliwość wyboru momentu zlecenia wymiany, aby wybrać jak najkorzystniejszy dla siebie kurs.

6. Dostęp do historii transakcji

Klient kantoru internetowego w każdym miejscu i o każdym czasie może sprawdzić w historię wykonanych przez siebie operacji wymiany walut. W zestawieniu znajdzie informacje m.in. o tym, czy było to kupno czy sprzedaż, a także zobaczy kursy, numery rachunków, na które dokonane były transakcje oraz może pobrać i wydrukować rachunek do każdej przeprowadzonej wymiany.

7. Stałe rabaty
Udokumentowana historia transakcji otwiera Klientom, którzy regularnie korzystają z kantoru internetowego, drzwi do otrzymania stałego rabatu. Rabat przypisywany jest w systemie i nadawany automatycznie podczas wykonywania transakcji. Nie ma konieczności przypominania się o swoją zniżkę. W pracy kantoru online pojawia się też więcej możliwości szybkiego nadania dodatkowych jednorazowych rabatów w ramach innych akcji prowadzonych przez kantor w internecie. Przepływ informacji jest szybszy i bardziej skuteczny niż gdy Klient sam osobiście odwiedza kantor stacjonarny.

8. Tańsza spłata kredytu walutowego

To ogromna przewaga kantoru internetowego nad jego stacjonarnym odpowiednikiem oraz bankiem. Działalność kantorowa dla banków jest tylko pobocznym świadczeniem usług, a kredyty jednym z głównych źródeł zarobku, dlatego przelicznik przy wymianie na cele kredytowe bywa wysoki. Jednakże banki są zobowiązane do bezpłatnego umożliwienia kredytobiorcom spłat bezpośrednio w walucie posiadanego kredytu. Oznacza to, że kredytobiorca może zaopatrzyć się w walutę w kantorze internetowym, który daje mu znacznie lepszy kurs. Co więcej, składając w kantorze internetowym zlecenie stałe spłaty kredytu, można zyskać dodatkowy rabat lub np. zniesienie opłaty za przelew.

9. Bezpieczeństwo środków
Wymieniając walutę przez internet dokonuje się transakcji bezgotówkowych, co zmniejsza ryzyko utraty środków. Nie ma potrzeby wypraw do kantoru czy banku z gotówką w portfelu albo walizce. Kantory online oferują bezpieczny przepływ środków, oparty na szyfrowanych połączeniach, np. Kantoria.com posiada certyfikat SSL EV z podwójnym zabezpieczeniem, które umożliwia bezpieczny przepływ danych między serwerem a przeglądarką Użytkownika.

10. Przekazanie waluty dalej
Internetowa wymiana walut w prężnie działającym i opartym o rozbudowany system zleceń kantorze online umożliwia przekazania środków po przewalutowaniu bezpośrednio na rachunek bankowy innej osoby. Jedynie konto, z którego dokonywana jest wpłata środków, musi należeć do osoby zlecającej. Odbiorca waluty może być inny niż zleceniodawca wymiany, może to być np. zagraniczny kontrahent albo ktoś z rodziny. Nie ma też ograniczeń lokalizacyjnych wykonania zlecenia, a zasięg działania kantoru internetowego to cały świat.
 

Zacznij korzystać z kantoru online i oszczędzaj

Szukasz szczegółów? 
Przejdź do działu Pomoc

Masz pytania? 
Zadzwoń 663 900 663