17.06
2017

Kantor internetowy – 5 korzyści z wymiany walut online dla firm

1. Niższe kursy walut.

Kantory internetowe pracują na bardzo niskich marżach i proponują znacznie bardziej korzystne kursy walut niż banki czy kantory stacjonarne. W przypadku firm obracających większymi kwotami w walucie wynegocjowanie jeszcze lepszych kursów w kantorze internetowym przebiega również szybciej i w sposób mniej sformalizowany niż w banku.


2. Te same kursy walut bez względu na bank.

Obojętnie z jakiego banku przedsiębiorca zdecyduje się przesłać złotówki do kantoru – kurs będzie ten sam i, co najważniejsze, całkowicie niezależny od kursów w banku. W przypadku firm posiadających rachunki w różnych bankach świadomość tego, że w kantorze firma ma jeden, jasno określony kurs, jest wartością dodaną. Swój indywidualny kurs firma może sprawdzić po zalogowaniu się w Panelu Klienta Kantoria.com w dedykowanej firmie tabeli kursów walut.

3. Niskie i zawsze stałe opłaty za przelewy zagraniczne.

Kantoria.com oferuje usługę przekazywania waluty wymienionej w kantorze online bezpośrednio do kontrahenta. Przelewy zagraniczne zawsze wiążą się z dodatkowymi kosztami. Kiedy zlecamy taki przelew w banku, nigdy do końca nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie będą to koszty, ponieważ zależy to m.in. od banków pośredniczących w naszej transakcji. W Kantoria.com przelewy zagraniczne mają jedną, stałą opłatę cennikową, niezależną od kwoty przelewu. Dla przelewu SEPA jest to 5 zł, przelewy w opcji SHA – 10 zł , a w opcji OUR – 85 zł.

4. Opieka indywidualnego dealera walutowego.

Wszyscy Klienci kantoru Kantoria.com mają możliwość korzystania z konsultacji u swojego indywidualnego doradcy, który jest jednocześnie dealerem walutowym. Z takiej formy współpracy z kantorem najchętniej korzystają przedsiębiorcy, dla których bieżący monitoring sytuacji na rynku walutowym jest istotnym czynnikiem podejmowania decyzji biznesowych w sprawie kupna/sprzedaży waluty. Więcej na temat korzyści z opieki dealera walutowego piszemy w Strefie wiedzy na blogu Kantoria.com już tutaj!

5. Możliwość rezerwacji kursu.

Rezerwacja kursu jest usługą dla firm w Kantoria.com ściśle związaną z opieką dealerską. Przedsiębiorca chcący zarezerwować kurs w kantorze, kontaktuje się ze swoim opiekunem i w bezpośrednim kontakcie z nim ustala wysokość kursu. Możliwość rezerwacji kursu jest polecanym rozwiązaniem dla firm, które prowadzą regularną współpracę zagraniczną ze swoimi partnerami biznesowymi z wydłużonymi terminami płatności.  
Autor: Anna Dawid


  

Zacznij korzystać z kantoru online i oszczędzaj

Szukasz szczegółów? 
Przejdź do działu Pomoc

Masz pytania? 
Zadzwoń 517 570 460