• 05.01
  2018

  Co to jest święto waluty?

  Od czasu do czasu piszemy w naszych Nowościach z serwisu, że mamy święto waluty i w związku z tym realizacja transakcji może przebiegać w niestandardowym czasie. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest święto waluty.

 • 12.08
  2017

  Kurs średni, marża kantoru, spread – co oznaczają te pojęcia?

  Co oznacza wymiana walut po kursie średnim i jak obliczyć jego wartość? Ile wynosi marża kantoru internetowego i dlaczego rabat naliczany w groszach jest trudno osiągalny? Czym są spready i czy można je dowolnie rozszerzać?

 • 12.07
  2017

  Jak zrobić przelew zagraniczny za rozsądne pieniądze?

  O czym pamiętać i na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu przelewów zagranicznych? Czy zlecenie przelewu zagranicznego jest trudne? Ile kosztuje przelew zagraniczny? Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje.

 • 29.06
  2017

  Dealer walutowy w kantorze internetowym – atrakcyjna forma współpracy dla firm

  Wymieniasz walutę na potrzeby firmy? W Kantoria.com obejmujemy Twoją firmę opieką dealera walutowego. Dzięki temu masz możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności i maksymalnych udogodnień, jakie daje kantor internetowy.

 • 17.06
  2017

  Kantor internetowy – 5 korzyści z wymiany walut online dla firm

  Prowadzisz firmę, która współpracuje z zagranicznymi Klientami? A może masz dostawców z zagranicy, z którymi regulujesz płatności w walucie? Sprawdź korzyści, jakie wymiana walut online w Kantoria.com daje Twojej firmie.

 • 17.05
  2017

  Słaby złoty – co to znaczy?

  Codziennie, nawet kilkakrotnie w ciągu dnia zdarza nam się słyszeć, że złotówka słabnie albo umacnia się. Dla finansistów sprawa jest jasna, ale co tak naprawdę oznacza „słaby złoty” albo „mocny złoty”?

 • 04.05
  2017

  Jakie są rodzaje wykresów cen walut i jak je interpretować?

  Wykres ceny, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z parą walutową, indeksem, surowcem czy innym instrumentem finansowym, jest historycznym zapisem transakcji, które miały miejsce w danym okresie. Jak na każdym innym rynku i tu popyt ściera się z podażą.

 • 03.03
  2017

  Zmiana kursu walutowego. Co sprawia, że kurs waluty "porusza się" w górę lub w dół?

  Aby wyjaśnić, dlaczego kurs waluty rośnie lub spada, poniżej przedstawiamy klasyczną drabinkę, na której w czasie rzeczywistym zawierane są transakcje kupna i sprzedaży. Na jej podstawie zobrazujemy mechanizm poruszania się kursu waluty i zmianę aktualnego przelicznika.

 • 26.02
  2017

  Na jakiej podstawie określa się wartość rzeczy?

  Co sprawia, że za tę samą rzecz jeden kupujący chce zapłacić 100 zł, a inny jest w stanie przebić tę stawkę 10-krotnie? Polecamy krótki film w czytelny sposób objaśniający prawo malejącej wartości krańcowej.

 • 07.01
  2017

  Jak czytać tabelę kursów walut? Co oznacza kupno, a co sprzedaż?

  Banalne pytanie? Wcale nie. Kto pyta – nie błądzi. Słowa "Kupno" i "Sprzedaż" w tabelach wymiany walut mogą wprowadzić osobę chcącą wymienić walutę w błąd. W oczywisty sposób nie wskazują, kto jest kupującym, a kto sprzedającym.

Zacznij korzystać z kantoru online i oszczędzaj

Szukasz szczegółów? 
Przejdź do działu Pomoc

Masz pytania? 
Zadzwoń 517 570 460